چِل سِرو
یادگیری سریع برنامه نویسی

هفت نکته مهم برای یادگیری سریع برنامه نویسی

یادگیری سریع برنامه نویسی

آیا شما یک دانشجوی علوم کامپیوتر هستید؟ یا یک علاقه مند به برنامه نویسی؟ در اینجا هفت نکته برای یادگیری سریع برنامه نویسی داریم که مطالعه آن ها بدون شک به دانش شما اضافه خواهد کرد.

یادگیری سریع برنامه نویسی


۱-با انجام دادن یاد بگیرید،همیشه با کد ها بازی کنید:

برای یادگیری موضوع جدید سعی کنید به وسیله بازی کردن با کد ها مفاهیم داده شده را بیاموزید.
حتی بخش های ساده در صورت عدم تمرین ممکن است در آینده دردسر ساز شوند و برای برای پیاده سازی یک کد باید به عقب برگردید و مجدد مطلب را فرا بگیرید.

یادگیری سریع برنامه نویسی


۲-درک مفاهیم اولیه برای یادگیری بلند مدت:

نیاز به توضیح ندارد که مفاهیم اولیه ضمن سادگی چقدر مهم هستند، اغلب افراد برای یادگیری سریع برنامه نویسی در ابتدای دوره آموزش عجله می کنند و از مفاهیم پایه به سادگی عبور می کنند.
عبور از این مفاهیم شاید به ظاهر مشکلی به وجود نیاورد اما در واقع مانند فردی که از کلاس اول به کلاس پنجم برود، مفاهیم آتی سخت و دشوار می شوند و در نتیجه میل به یادگیری از بین می رود


۳-کد نویسی باد خودکار:

شاید نوشتن کد در سیستم های کامپیوتری ساده تر و عاقلانه تر به نظر برسد.
هنگام نوشتن یک کد بر روی برگه شما نمی توانید در میانه راه جهت اطمینان از صحت کد، آن را تست کنید! بنابراین نیاز به دقت و زمان بیشتری دارید که در نتیجه به یادگیری مفهومی و راحت تر شما کمک می کند
علاوه بر این در بسیاری از آزمون های و استخدامی ها کارفرما ممکن است نیاز به نوشتن کد ها بر روی برگه داشته باشید که در صورتی که این کار را از قبل انجام نداده باشید قطعا با مشکل بر خواهید خورد.

یادگیری سریع برنامه نویسی


۴-از دیگران کمک بخواهید:

واقعیت این است که ما بسیاری از مواردی که یاد می گیریم از دوستات و همکاران اطرافمان است، در برنامه نویسی نیز همواره دو جفت چشم بهتر از یک جفت است!
خیلی از اشکال ها قابل آموزش نیستند و صرفا هنگام کار با آن ها بر می خورید اما می توان مطمعا بود قبل از شما برنامه نویس های دیگر نیز با این مشکل دست و پنجه نرم کردند، پس از پرسیدن هراس نداشته باشید و تا می توانید مشکلات خود را از دیگران بپرسید. برنامه نویس ها همیشه از انتقال دانسته های خود به دیگران خوشحال می شوند‌.
همیشه قبل از درخواست کمک از قانون ۲۰ دقیقه کمک بگیرید، به این صورت که ۲۰ دقیقه به مشکل پیش آمده بپردازید در صورتی که موفق به حل آن نشدید از دیگران کمک بگیرید، حداقل در صورت عدم کسب موفیقت دانسته های خود را مرور کرده اید.

یادگیری سریع برنامه نویسی


۵-منابع متفاوت بیشتری را بخوانید:

اگر بخشی از یک آموزش برای شما معنی و مفهوم خاصی نداشت از طریق سایر منابع مشابه برای یاد گرفتن اقدام کنید و روی یک منبع تعصب نداشته باشید.
یاد نگرفتن از یک منبع دلیلی بر ضعف یادگیری شما نیست بلکه تفاوت طرز یادگیری هر فرد متفاوت است، منابع آنلاین بی شماری وجود دارد که همیشه در اختیار شما قرار دارند

یادگیری سریع برنامه نویسی


۶-فقط به کد های نمونه اکتفا نکنید:

صرفا خواندن و اجرا کردن کد های نمونه یک آموزش برای یادگیری آن کافی نیست.
تا زمان اجرای کد های نمونه نباید انتظار پیدا کردن نقاط ضعف خودتان را داشته باشید پس همواره سعی کنید کد های نمونه را تغییر دهید و مثال های بیشتری را تست کنید.

یادگیری سریع برنامه نویسی

۷-صرفه جویی وقت هنگام رفع اشکال

هنگام دیباگ کردن و اشکال زدایی به جای اینکه به صورت پراکنده تمام کد ها را بررسی کنید، به اخرین زمان صحیح بودن کد برگرودید و با دقت کد ها را بررسی کنید.
برخی از برنامه نویس ها بدون تست کردن به صورت کامل اقدام به کد نویسی می کنند که در صورت بروز مشکل جبران آن سخت و زمان بر است، بهتر است هرچند وقت یکبار نسبت به تست کد ها اقدام کنید تا قبل از دیر شدن مشکلات را برطرف سازید


نتیجه گیری:

با وجود این هفت‌نکته، مهم ترین نکته برای یادگیری سریع برنامه نویسی ،حفظ اعتماد به نفس است.
برای انجام این کار باید انتظار داشته باشید که در این مسیر بار‌‌‌ ها و بار ها با شکست مواجه خواهید شد، پس بهتر است صبور باشید و به مسیر خود ادامه دهید.
یادگیری هر چیزی مستلزم تلاش سخت و صرف زمان است‌، این نکته را مد نطر داشته باشید که هیچ برنامه نویسی بدون پشت سر گذاشتن این مراحل به موفقیت نمی رسد و برای یادگیری زبان های مختلف برنامه نویسی حتما نیاز تحصیلات دانشگاهی مرتبط ندارید، هرچند گذراندن دروس دانشگاهی راه شما را در رسیدن به این هدف هموار تر می کند.

شرکت آمازون

ارزش شرکت آمازون به یک تریلیون دلار رسید

شرکت آمازون

وضعیت اپل به عنوان تنها شرکت تریلیون دلاری عمر چندانی نداشت، شرکت آمازون در چهارم سپتامبر به دومین برندی تبدیل شد که سرمایه یک تریلیون دلاری دارد.
قیمت سهام آمازون در سال ۲۰۱۸ به طور پیوسته در حال سیر روندی صعودی بوده و در نخستین روز ماه جولای بیشترین افزایش را داشته است.دلیل این موفقیت چندان سخت نیست! بسیاری از وب سایت های معتبر و ابر کسب و کار های مانند alexa,aws وprime video زیر مجموعه آمازون هستند که به افزایش سهام و سود آمازون کمک شایانی می کند.
البته همه چیز برای آمازون به خوبی پیش نمی رود، اخیرا شکایات زیادی از سمت کارکنان این شرکت به دلیل حقوق کم،شرایط کاری بد و خطرناک وجود داشته است.
همچنین شکایاتی مبنی بر فروش تکنولوژی های مشکوک وجود دارد که مشکلاتی را برای آمازون در پی داشته است.

شرکتی که از یک کتاب فروشی ساده به غول تکنولوژی یک میلیون دلاری تبدیل شد!

خستگی ناشی از کار

عوامل خستگی ناشی از کار چیست و چگونه با آن بجنگیم

دلایل بروز خستگی ناشی از کار

خستگی ناشی از کار برای همه پیش می آید، افزایش فشار کار، حجم کاری بالا منجر به افزایش استرس طولانی مدت می شود. این استرس سبب کاهش انگیزه، کاهش اعتماد به نفس شغلی و ایجاد تفکر منفی می شود و می تواند کیفیت زندگی و بازده ای کاری را به شدت کاهش دهد.
شواهد زیادی مبنی بر آسیب های ناشی از خستگی کاری بر سلامت انسان وجود دارد، اخیرا مطالعه ی بر روی ۱۰٫۰۰۰ تکنسین در مدت زمان یک ماه انجام شد که به بررسی دلایل فرسودگی شعلی و خستگی ناشی از کار پرداخت است

مهم ترین این دلایل به شرح زیر هستند:

۱-رهبری ضعیف
۲-نداشتن هدف کاری
۳-اضافه کار زیاد
۴-پاداش نا کافی
۵-محیط نا مناسب

چگونه با خستگی ناشی از کار را بجنگیم؟

پنج راه وجود دارد:

خستگی ناشی از کار

ورزش

در طول سال ها مطالعات نشان داده که حتی ۳۰ دقیقه فعالیت بدنی مانند دویدن، یوگا و پیاده روی می تواند به کاهش استرس و سلامت بدن کمک کند


خستگی شغلی

کنترل

در کتاب “Banishing Burnout: Six Strategies for Improving Your Relationship with Work” به این نکته اشاره می کند که خستگی شغلی زمانی می تواند رخ دهد که حجم کار بیش از حد و یا پیچیده و یا زمان کمی برای انجام کار وجود داشته باشد، بروز چنین مشکلاتی ناشی از اقتدار کم شما در کنترل شرایط است، در چنین شرایطی ابتدا باید توان کنترل مشکلات را داشته باشید و تشخیص دهید چه مواردی باعث بروز این نا هماهنگی ها می شود و نسبت به رفع آن اقدام کنید


خستگی کار

تعادل در زندگی و کاری

سرگرمی، ورزش و یا حتی یک کلاس آشپزی به شما کمک می کند تا از محیط شغلی دور و آرامش بیشتری داشته باشید، این آرامش سبب افزایش مهارت های شناختی نیز می شود.


خستگی کاری

دوری از فضای مجازی

در زمان استراحت از به خصوص قبل از خواب از تلفن همراه استفاده نکنید، با قطع کردن اینترنت و عدم استفاده از تلفن همراه می توانید خواب راحت تر و آرام تری داشته باشید،بررسی ایمیل ها و پیام ها را به زمانی دیگر موکول کنید


خستگی ناشی از کار

خواب، خواب، خواب

تاثیر خواب بد برای همه ما مشخص است، مطالعات نشان داده حداقل خواب برای یک انسان سالم شش ساعت در شبانه روز است، عدم رعایت این مساله علاوه بر ایجاد خستگی ناشی از کار ،بر روی سایر فعالیت ها نیز تاثیر منفی دارد


 

۹ نکته سئو که برای ارتقای رنک گوگل به آن ها نیاز دارید

9 نکته سئو۹ نکته سئو

برای درک بهتر این ۹ نکته سئو به این مثال توجه کنید، چرا هواپیما ها به دلایل نقص مکانیکی سقوط نمی کنند؟ با تعداد قطعات زیاد هر هواپیما انتظار می رود چند قطعه معیوب باعث سقوط آن شود! اما معمولا دلایلی مانند بدی آب و هوا، عدم مهارت کافی خلبان و… عوامل اصلی سقوط یک هواپیما به شمار می آیند. دلیل اصلی عدم سقوط هواپیما به علت نقص فنی چیزی نیست جز چک لیست!

خلبان ها قبل از هر کاری ابتدا برگه چک لیست را به طور کامل بررسی می کنند تا پس از اطمینان از سلامت کامل هواپیما نسبت به پرواز اقدام کنند.

هر وب مستر نیز قبل از انتشار یک محتوا نیاز به آماده سازی یک چک لیست مناسب برای سئو و رعایت آن است تا مطمئن شود پست های سایت بهترین رتبه را در گوگل کسب کند.

بنا بر این قبل از اینکه محتوا بعدی خود را آماده کنید چک لیست خود را با ۹ نکته سئو  زیر آماده کنید:

۱-کلید واژه مناسب با تمرکز بر روی محتوا

اولین گام بررسی عبارتی است که مخاطب با جستجوی آن به محتوای وب سایت شما می رسد.
ساده ترین راه استفاده از ابزار Google Keyword Planner است، یک ابزار رایگان که برآورد شما را برای هر عبارت جستجو نشان می دهد.
هرچند این ابزار برای کاربران ایرانی به دلیل وجود تحریم غیر فعال است، اما با روش های مختلف امکان استفاده از آن وجود دارد.
به عنوان مثال اگر بخواهیم مطلبی در مورد “بهترین راه برای یادگیری موسیقی” بنویسیم، باید بفهمیم مردم از چه کلید واژه های برای رسیدن به این موضوع استفاده می کنند.
بعد از بررسی متوجه شدیم که عبارت “راه های یادگیری موسیقی” ماهانه ۷۶۰ بار بیش از هر کلید واژه دیگر جستجو می شود. با این حال صرف پیدا کردن کلید واژه کافی نیست و نیاز داریم در مورد موضوع تحقیق کنیم

۲-تحقیق کردن

در قسمت خصوصی مرورگر خود (“InCognite” در کروم، “Private” در فایرفاکس و سفری و “InPrivate” در اینترنت اکسپلور) صفحه گوگل را باز کنید. (حالت خصوصی اجازه نمی دهد گوگل از تاریخچه جستجوی شما استفاده کند تا تاثیری بر روی آنچه که در صفحه جستجو مشاهده میکنید نداشته باشد)
حال تمامی مطالب صفحه اول را بدون در نظر گرفتن تبلیغات بررسی کنید ،آیا شما محتوای بهتری دارید؟ آیا امکان رقابت با سایر سایت ها را در این موضوع دارید؟

۳-تولید محتوا

اکنون که شما می دانید چه رقابتی در پیش و رو دارید، وقت آن است که، محتوای متفاوت، جذاب،کامل تر از رقبای خود تهیه کنید؛ این مهم ترین بخش در سئو است.
چه برای گوگل، چه برای مخاطب اهمیتی ندارد که مطلب را در کجا می خواند، یک وبلاگ ساده، یک فروشگاه و یا یک صفحه فرود، آن ها صرفا بهتری مطلب را نیاز دارند

۴-کلمه کلیدی را در عنوان صفحه خود قرار دهید

قطعا از اهمیت این موضوع با خبرید اما به هر حال مجدد می گوییم، عنوان صفحه شما باید حاوی کلمه کلیدی باشد. هرچند لزومی بر تکرار عینی دقیق کلمه کلیدی نیست، اما استفاده از کلمه کلیدی اصلی در عنوان محتوا تاثیر مثبتی بر سئو دارد.

۵-کلید واژه خود را هدر ندهید

شما می توانید بسیاری از صفحات وب را با داشتن یک عنوان اصلی (H1,H2) سازماندهی کنید، سپس در زیر گروه آن از عنوان فرعی (H3,H4,H5,H6) استفاده کنید.
رعایت این استاندارد نه تنها برای افرادی که مقاله شما را می خوانند مناسب است، بلکه از اهمیت ویژه ای برای گوگل برخوردار است.
بهتر است به جای استفاده های بی مورد از کلید واژه در متن محتوا، در عنوان ها از آن بهره ببرید.

۶-برای تصاویر خود کلید واژه (Alt Tag) استفادا کنید

یکی  دیگر از ۹ نکته سئو استفاده از تگ Alt است، اگر پست شما حاوی تصاویر باشد، می توانید از این تصاویر جهت رسیدن به صفحه اول گوگل استفاده کنید، دو راه برای این کار وجود دارد:

نام تصویر

برچسب تصویر Alt

برای تغییر نام تصویر به سادگی نام تصویر را که بر روی کامپیوتر خود دارید قبل از آپلود تغییر دهید. برای مثال ب جای یک فایل با نام “۲۴۷۹۹۲”.jpg شما می توانید از نام “راه های پولدار شدن.jpg” استفاد کنید.
برچسب Alt چیزی است که شما پس از آپلود عکس در وب سایت خود تعیین می کنید، بدون این که بیش از حد موضوع را پیچیده کنیم، برچسب alt متنی است که اگر عکس وب سایت شما با هر دلیلی بارگیر نشود، به عنوان جایگزین تصویر نمایش داده شود.

۷-از کلمه کلیدی در url و آدرس استفاده کنید

یکی دیگر از راه های گوگل که می تواند تعیین کند که چه پستی در وب سایت شماست استفاده از url است.
به نظر شما گوگل کدام سایت را بهتر تشخیص میدهد؟

  • www.ExampleDogToyWebsite.com/9124824834-1

  • www.ExampleDogToyWebsite.com/small-dog-toys

اگر گزینه دوم را انتخاب کردید،حدس شما درست است، استفاده از گزینه اول می تواند تمام تلاش شما برای داشتن سئو مناسب را به طور کامل از بین ببرد در حالی که گزینه دوم دقیقا چیزی است که گوگل انتظار دارد.

۸-لینک های داخلی استفاده کنید

اگر شما در مورد بهترین مطالب خود صحبت نکنید، چرا دیگران باید از این مطالب استفاده کنند؟
به همین دلیل است که بهتر است مطالب شما با دیگر صفحات داخلی وب سایت مرتبط باشند.
هرچند این بدان معنی است که شما باید همواره به پست های قدیمی تر برگشته و از لینک مطالب جدید در آن ها استفاد کنید.

۹-مهم ترین نکته سئو “دریافت لینک های خارجی”

و در نهایت مهمترین عامل از ۹ نکته سئو  “لینک های خارجی”
لینک های خارجی، لینک های از وب سایت های غیر از وب سایت خودتان هستند ، گوگل به شدت بر روی لینک های خارجی تاکید دارد، شما می توانید تمام طول روز را در مورد مهارت ها و توانایی های فردی خودتان صحبت کنید اما تا زمانی که فرد دیگری توانایی های شما را تایید نکند و به تعریف و تمجید از شما نپردازد به این معناست که کسی به شما اعتقاد و اعتماد ندارد. حال هرچه افراد بیشتری از شما تعریف کنند، اعتماد به شما بیشتر و موفق تر می شوید.